Ve dnech 4.-6. 9.2020 se v ZKO Svitavy – 103 odehrál první seminář Dogdancingu, kterého se zúčastnilo 10 týmů ve složení pes a jeho psovod. K vidění byla celá škála plemen, převládaly Border collie, Dogdancing je ale vhodný pro psy všech velikostí, účastnil se tedy i kříženec Jorkšírského teriéra nebo Podhalaňský ovčák. Většina týmů se připravovala na zkoušky Dogdancingu, které existují ve čtyřech divizích a třech výkonnostních stupních, celkem tedy lze složit 12 zkoušek a získat tak prestižní titul Champion of Dogdancing. Ve Svitavách však většina týmů začínala nebo se jednalo o mírně pokročilé, nacvičovaly se tady především zkoušky prvního stupně, konkrétně jednotlivé prvky a jejich správné provedení ze strany psa, ale také páníčka.
U zkoušek si může každý vybrat podle naturelu svého nebo svého psa, jaká divize mu nejvíce vyhovuje. Heelwork to Music je zejména o přesné práci psa v pozici u nohy psovoda, Freestyle zase obsahuje různé populární triky jako jsou otočky, slalom mezi nohama, couvání a další. Musical dressage připomíná hlavně koňskou drezuru a pes v ní musí předvést plynulý pohyb, serpentiny či pivot. V poslední divizi jménem Dances with Dogs se musí tanečně zapojit i páníček, a jako jediná také vyžaduje účast více rozhodčích, aby byl adekvátně ohodnocen výkon jak dvounohé, tak čtyřnohé části týmu. Na zkouškách ve Svitavách tak vzhledem k posuzování pouze jednou rozhodčí tato kategorie nebyla otevřena.
Samotné zkoušky se konaly v neděli 6. 9. 2020 odpoledne a sjelo se na ně přes 20 účastníků. Dogdancingové zkoušky jsou striktní, pokud je byť jen jeden cvik nesplněn, následuje diskvalifikace ze zkoušky. I přes neúspěch některých byly k vidění krásné výkony a bylo vidět, že na zkoušky se většina přihlášených poctivě připravovala. Celé tři dny navíc vyšlo slunečné počasí, které podtrhlo úspěch celé akce.
Velký dík patří Vandě Gregorové, která vedla celý seminář a byla i rozhodčím u zkoušek. Pro velký úspěch se akce Dogdancingu bude opakovat na jaře a podle situace i na podzim.