Agility – závody 2016

 

V tomto roce jsme se zúčastnili celkem 3 neoficiálních závodů:

Podhorský skok Česká Třebová, kde nás reprezentovali Zuzka s Fatimou a Roman s Eliškou. Oba týmy stály na bedně, a to hned dvakrát! Zuzka s Fatimou byly v kategorii Jumping M první a v kategorii Agility M druzí. Stejně šikovný byl i Roman s Eliškou, ti obsadili první místo v kategorii Agility M a druhé místo v kategorii Jumping M.

Agility cup Moravská TřebováZuzka s FatimouKatka s Roxy a Zorkou, Roman s Eliškou. To je tým, který se odhodlal jet na závody do Moravské Třebové. I když nám počasí moc nepřálo a nejspíše byly erupce na slunci, protože si většina psů dělala, co chtěla, tak i tak jsme měli úspěch. Katka s Roxy se umístily na prvním místě v kategorii začátečníci S.

Hop do Ráječka. Na tento závod už nás jelo více. K naší partě se přidala i Zdenča s Artušem, kteří měli svoji premiéru. Artuš je náš nejmladší, ale zato největší člen naší smečky. Soutěžil v kategorii štěňata, kde se běhali pouze tunely. I když měl pár odběhnutí, moc se mu dařilo. Vše zvládal statečně a zaslouží si velkou pochvalu. Také dostal speciální cenu. Zuzka s Fatimou se umístily na krásném třetím místě s časem 17,40s a ani s jedním trestným bodem! Katka s Roxy se ve druhém běhu umístily na třetím místě a se Zorkou se umístily na třetím místě v součtu dvou běhů. Eliška byla také šikovná a všechny pobavila. Její metoda „Přece ten tunel nebudu obíhat, když se to dá přelézt vrchem“ okouzlila i rozhodčí, tak dostala cenu Šaška závodu.

Na rok 2017 plánujeme účast na několika neoficiálních závodech a v létě jedeme na náš první Agility tábor do Pardubic, na který se už všichni těší.